כיתת אמן בתרגום – WZO

כיתת אמן בתרגום

המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשיתוף פעולה עם אופק ישראלי, ערכה בבואנוס איירס מפגש מרתק של עשרות יהודי המקום עם סופרת ומשוררת ישראלית תהילה חכימי. המפגש התקיים תחת הכותרת "מעבדת תרגום" ובו השתתפו עשרות תלמידי האולפנים של המחלקה שהגיעו בלימוד העברית לרמות מתקדמות קרי, נמצאים בשלבים מתקדמים של הכנה לעלייתם. תלמידים אלה לא רק שמעו מפי […]

המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשיתוף פעולה עם אופק ישראלי, ערכה בבואנוס איירס מפגש מרתק של עשרות יהודי המקום עם סופרת ומשוררת ישראלית תהילה חכימי.

המפגש התקיים תחת הכותרת "מעבדת תרגום" ובו השתתפו עשרות תלמידי האולפנים של המחלקה שהגיעו בלימוד העברית לרמות מתקדמות קרי, נמצאים בשלבים מתקדמים של הכנה לעלייתם.

תלמידים אלה לא רק שמעו מפי סופרת עתירת פרסים דברים מעניינים על הסופרות ועל התרבות הישראלית, אלא בעזרתם של תהילה חכימי ונציגי המחלקה בבירת ארגנטינה, התאמנו בתרגום פרקטי של טקסטים ספרותיים מורכבים לשפת עמם.

כל הנוכחים בכיתת אמן של תהילה חכימי היו תמימי דעים: היא הייתה  דעים: מאוד מוצלחת ומרתקת.

26 יונ 2022
1 דקות קריאה
273
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

עלייה: חלום ומציאות

עלייה: חלום ומציאות

כך נקרא סמינר, אשר התקיים ב-16-18 יוני בעיר רוסריו, בירתה של פרובינציה ארגנטינאית סנטה-פה. 30 יהודים בגילאים בין  18 עד 30 התאספו על מנת לרכוש ידע עמוק ורחב יותר בכל הקשור לעלייה ולרבדים שונים של חיי החברה והמדינה בישראל: שירות בטחוני, כלכלה, פוליטיקה, מערכת הבריאות ועוד.  את הסמינר העבירה המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי. את […]
נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

היום אנו מציגים את השגריר שלנו שי אלון! יליד הארץ, שי הנו פסנתרן, מלחין ומנצח. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, שם קיבל את התואר השני בהלחנה וניצוח בשנת 2002. מה הוא מציע? ללמד אתכם עברית דרך המוסיקה! זאת השיטה היעילה ביותר ליצירת אוצר מילים רחב וססגוני! שי מציע לכם לצלול לעולם הזמר העברי.
עלו והצליחו!

עלו והצליחו!

בתמונה שצולמה ב-14 אוקטובר בכיתת אולפן של המחלקה במרכז במ"י בבואנוס איירס, אנו רואים קבוצת התלמידים אשר שלושה מקרבם בעוד ימים ספורים יעלו ארצה ויהיו אזרחי מדינת ישראל, ואלה הם: סילבינה טברובסקי (Silvina Tavarovsky) בת 48, ודמיין ואוליסס זנדונצ’י (Zandonachi Damián & Ulises).