הפרס GOLDEN GOLDA הוענק לאחת צאצאי "אל-גאוצ'וס" – WZO

הפרס GOLDEN GOLDA הוענק לאחת צאצאי "אל-גאוצ'וס"

"אנחנו כאן כדי להודות, לשבח ולהלל – קבוצת נשים מיוחדות, נשים חכמות, יוזמות וחרוצות, ולציין לשבח את פעילותן יוצאת הדופן והמוצלחת, למען עידוד העליה לישראל. אנו מעניקים לנשים אלה את הפרס המיוחד.GOLDEN GOLDA. זה טקס הפרס השישי של GOLDEN  GOLDA  שאנחנו מעניקים. הטקס הראשון היה בניו יורק, הטקס השני נערך כאן בארגנטינה, השלישי בסאו–פאולו, ברזיל, […]

"אנחנו כאן כדי להודות, לשבח ולהללקבוצת נשים מיוחדות, נשים חכמות, יוזמות וחרוצות, ולציין לשבח את פעילותן יוצאת הדופן והמוצלחת, למען עידוד העליה לישראל.

אנו מעניקים לנשים אלה את הפרס המיוחד.GOLDEN GOLDA. זה טקס הפרס השישי של GOLDEN  GOLDA  שאנחנו מעניקים. הטקס הראשון היה בניו יורק, הטקס השני נערך כאן בארגנטינה, השלישי בסאופאולו, ברזיל, הרביעי בפריז, והחמישי בלונדון. כנשים, אנחנו מאד גאות בפרויקט הזה שלנו״ במלים אלו פתחה ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברגקוריטני את טקס הענקת הפרס היוקרתי הזה, שנערך ב-4 בדצמבר בעיר מנדוזה (מערב ארגנטינה).

הזוכה בפרס נבחרה אחרי עבודתה יסודית ומעמיקה של הוועדה, בה השתתפו מנהיגים ונציגים של רוב קהילות וארגונים יהודיים ותנועות ציוניות בארגנטינה.

הבחירה לא הייתה קלה. כל אחת מהמתמודדות שעלו "לגמר", הייתה ראויה לפרס זה מכל סיבות שבעולםהן מפאת עשייתן היהודית והציונית, הן מפאת תרומתן לעשייה ולחיזוק הקהילות שלהן, והן מפאת העובדה שהן ייצגו לא רק קהילות גדולות ועמידות בכרכים ענקיים, אלא גם קהילות קטנות ומרוחקות (אם כי חיות ובועטות) בערים ועיירות מכל רחבי המדינה ענקית זומסלטה קפיטל, (פרובינציה סלטה שצפוןמערב ארגנטינה, בגבול עם בוליביה) עד ל אושואיה אשר בארץ האש האגדית (החבל הדרומי ביותר של דרום אמריקה, הקרוב לקוטב הדרומי של כדור הארץ). 

הזוכה בפרס GOLDEN GOLDA לשנת 2019 היא קרמן רוזנבלט ממושבה חקלאית אביגדור, אשר בפרובינציית אנטרה ריוס ("נהריים", מזרח של המדינה, קרוב לגבול עם אורוגוואי).

לקרמן רשימה ערוכה ומרשימה של הפעילות היהודיתהצינית. היא הייתה הנשיאה של הקהילה בקולוניה אביגדור, כעת היא חברת הנהלה של פדרציית הקהילות היהודיות בפרובינציה אנטרה ריוס, יועצת בחירה בפדרציה הציונית של ארגנטינה, ,אחת היזמות של הפרויקט "תגלית", מייסדת של הארגון "לומדים", עורכת כתב עת יהודיציוני, חברת וועד המנהל של תנועת הנוער הציוני, מעודדת עליה זה כ-40 שנה ובין השאר, יוזמת ומארגנת את הטקסים לרגל יום עצמאותה של מדינת ישראל במהלך שני העשורים האחרונים.

קרמן רוזנבלט נולדה וגרה את עצם היום הזה במושבה שהיא אחת המושבות האגדיות אשר יסד הברון דההירש בסוף המאה ה-19. ממושבות אלו צמחו רוב הקהילות היהודיות בארגנטינה, ומהן יצאו אלפי אנשים שהשפיעו ומשפיעים על החיים היהודים והציוניים בעולם. תושבי המושבות החיו את השממה ובתנאים בלתי אנושיים הצליחו לשמור על הגחלת היהודית, המסורת והחינוך היהודי/ציוני.

קרמן רוזנבלט הינה אחד השרידים האחרונים במקום ונאחזת ומטפחת את שאריות המסורת לאלו שעוד נשארו שם.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברגקוריטני: "אנו רואים בהענקת הפרס שלנו לקרמן רוזנבלט מעין סגירת מעגל. היא אחת מצאצאים הישירים של "אלגאוצ'וס" היהודים האגדיים, היא שומרת הגחלת הלוחשת ומסמלת את התחייה היהודיתציונית בארגנטינה. ממושבות כגון שלה קמה התנועה הציונית בארגנטינה, וכעת קרמן וחברותיה מכל רחבי המדינה הענקית זו פועלות ביתר שאת למען המפעל הציוני ועידוד העלייה לארץ ישראל. תודה רבה לכל המועמדות ולזוכה. יישר כוח!"

12 דצמ 2019
3 דקות קריאה
302
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

עוד נקודה על מפת הפעילות של המחלקה

עוד נקודה על מפת הפעילות של המחלקה

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני : ובכן, הוספנו עוד נקודה על מפת הפעילות של המחלקה שלנו – מיאמי, פלורידה.
עת לסכם ולחגוג – חגיגות לרגל סיום שנת הלימודים באולפנים בבריטניה

עת לסכם ולחגוג – חגיגות לרגל סיום שנת הלימודים באולפנים בבריטניה

ובכן, הסתיימה שנת הלימודים ב-30 כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה בממלכה המאוחדת.
עברי, דבר עברית!

עברי, דבר עברית!

היום, בשביעי לינואר, אנו מציינים את יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה: מחייה השפה העברית, מייסד ועד לשון עברית, מוציא לאור של עיתונים בעברית – ואחד האנשים הנערצים עליי ביותר בהיסטוריה הציונית.