מכתבים מבריטניה – WZO

מכתבים מבריטניה

ראשת המחלקה לעדוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: להלן שני מכתבים שנשלחו זה עתה לרכזת האולפנים שלנו בבריטניה יעל ברייר. הכותבים הם חברים מן המניין של הסניף הבריטי של המועדון עברית Social Club  – אילנה דה-יונג ורודני ברקלי. יעל ברייר בין השאר הנה המנחה הקבוע של מועדון זה. תוכן המכתבים מעיד על רמת הלימודים באולפנים ומועדונים […]

ראשת המחלקה לעדוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

להלן שני מכתבים שנשלחו זה עתה לרכזת האולפנים שלנו בבריטניה יעל ברייר. הכותבים הם חברים מן המניין של הסניף הבריטי של המועדון עברית Social Club  – אילנה דה-יונג ורודני ברקלי. יעל ברייר בין השאר הנה המנחה הקבוע של מועדון זה. תוכן המכתבים מעיד על רמת הלימודים באולפנים ומועדונים שלנו ועל יצירתיות שהם מגלים בעבודתם. בהזמנות זו, אני רוצה להודות את הרכזים והמורים שלנו על כך שהם מקנים לתלמידיהם ידע בעברית ברמה כה גבוהה.

ובכן, להלן המכתבים:

יעל יקרתי,

הישיבות הווירטואליות של המועדון עברית Social Club תמיד מעניינות ומרתקות, אך הייתי רוצה להביע התלהבות מיוחדת מהישיבה דאתמול בהנחייתך. זה היה מרתק ומאוד מעניין. בין השאר, גילינו בעזרתך שהשיר א-בה-ני-בי הנה לשון הקוד, בו משתמשים ילדים על מנת שמבוגרים לא יבינו אותם. פשוט נפלא!

זאת ועוד: כשהראית לנו את עטיפת האלבום של הלהקה הכבש השישה עשר, נזכרתי שיש לי את התקליט הזה! ופתאום גיליתי, שאני עדיין זוכרת מלים של שני השירים מהאלבום. בכלל, לימוד העברית בעזרת השירים, זאת מתודיקה נפלאה ומאוד יעילה!

עוד פעם, תודה על מפגש מרתק, אני מחכה בכליון עניים למפגש הבא.

שלך, אילנה

—————————————

ליעל שלום,

ראשית, אני רוצה להביע התלהבות משיעור דאתמול. היה פשוט מרתק. במיוחד, עבורי. אנסה להסביר מדוע.

"שבוע עברית" שלי מתחיל ביום א' מישיבתו של המועדון עברית Social Club בהנחייתך. בצהרים יום ג' – ישיבה שבועית של מועדון הזמר העברי בהנחייתה אירה קלישמן. ביום ד' בערב – שיעור קבוע באולפן שלנו עם המורה איתן שדה ובנוסף, בימי ו' שיעור קבוע עם המורה האישי  שלי מביס גולדברג. תוסיפי לכך שיעורי בית ואולי תגיעי למסקנה שעברית שלי ממש רהוטה. אך לצערי, בגילי אני כבו לא מסוגל לזכור את כל המלים שאני לומד, ואוצר המלים שלי די דל. C’est la vie!

ובכן, השיר האחרון שאירה לימדה אותנו, היה אני אוהב שוקולד. היא לימדה אותנו בהצלחה כה רבה, שכעת אני מסוגל לשיר את השיר הזה לבד.

מאידך, אץ בזמנו סיפרת לנו על אריק איינשטין. בנוסף, בשיעור האחרון באולפן למדנו את השיר שלו שבת בבקר יום יפה. סיפרתי למורה איתן שכאשר בני חזר מישראל ממחנה של בני עקיבא (זה היה לפני 30 שנה), הוא לא הפסיק לשיר את השיר הזה דווקא. הזכרתי על כך לבני ומתברר שהוא עדיין זוכר את כל המלים.

בשיעור שלך הראית לנו דף מהספר האהוב אליי HILARIOUS HEBREW

(עברית דרך משחקי מלים). ספר פשוט נפלא ואף המורה האישי שלי מביס קנה אותו.

בקיצור, המעגל נסגר ובאת הערת בי זכרונות על הזמנים, בהם אנוכי יחד עם רעייתי מישל שרתי בלהקה בשם "הגנבים" (ראי תמונה שצולמה בשנת 1976!). זאת ועוד: זרעת מלח על הפצע שישן-נושן שלי – אהבתי הלא הדדית לירדנה ארזי (זה בסדר, מישל בענינים).

זהו, פשוט הייתי חייב להתחלק אתך ברגשות וזכרונות כה נעימים.

זאת ועוד:
די מזמן (אם אני לא טועה, בשנת 2003) אלכס פרגוסון המאמן האגדי של מנצ'סטר יונייטד, רב בחדר הלבשה עם השחקן האגדי דייוויד בקהם והעיף עליו את הנעל כך שפגע בעינו. רק לנחש שכעבור זמן מה שניהם התביישו . ובכן, אני מציע לך להכניס למהדורה הבאה של ספרך גם את משחק המלים הזה: התביישוhit by a shoe (היכה בנעל).

בכלל, משחקי מלים מאוד עוזרים בלימוד השפה. אני משתדל להשתמש בהן כל פעם שאני משוחח עם הנכדה שלי שגרה במודיעין.

תודה לך, שמרי על עצמך,

רודניי

3 דצמ 2020
3 דקות קריאה
313
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שיעור בונוס: הרצאתו של גבריאל שור

שיעור בונוס: הרצאתו של גבריאל שור

תלמידי האולפנים של המחלקה בסאו פאולו, התאספו להרצאתו של גבריאל שור, שהגיע במיוחד מישראל.
ביום הזה בהיסטוריה: 3 במרץ 1912, התארגנות הציונית הנשית 'הדסה' הוקמה בארצות הברית.

ביום הזה בהיסטוריה: 3 במרץ 1912, התארגנות הציונית הנשית 'הדסה' הוקמה בארצות הברית.

ארגון הדסה, ארגון הציוניות הנשים של אמריקה, אחד מארגוני הציוניות הנשים הגדולים בעולם, הוקם ב-3 במרץ 1912 על ידי הנרייטה סאלד.
עת לסכם ולחגוג – חגיגות לרגל סיום שנת הלימודים באולפנים בבריטניה

עת לסכם ולחגוג – חגיגות לרגל סיום שנת הלימודים באולפנים בבריטניה

ובכן, הסתיימה שנת הלימודים ב-30 כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה בממלכה המאוחדת.