לא נפסיק ליזום: ארגנטינה ואורוגוואי – WZO

לא נפסיק ליזום: ארגנטינה ואורוגוואי

במהלך חודשיים כאמור נערכו הרצאות וסמינרים וירטואליים: Conociendo la Universidad de Bar Ilan – נא להכיר: אוניברסיטת בר אילן; La app del hebreo – עולה מארגנטינה פרנסיסקו גולדמן סיפר על הישומון שהוא פיתח, העוזר ללמוד עברית ממכשיר הטלפון הכחם; Dr. Ariel Roguin, Director del Departamento de Cardiología del Hospital Hillel Yaffe  – פגישה עם מנהל […]

במהלך חודשיים כאמור נערכו הרצאות וסמינרים וירטואליים:

Conociendo la Universidad de Bar Ilan – נא להכיר: אוניברסיטת בר אילן;

La app del hebreo – עולה מארגנטינה פרנסיסקו גולדמן סיפר על הישומון שהוא פיתח, העוזר ללמוד עברית ממכשיר הטלפון הכחם;

Dr. Ariel Roguin, Director del Departamento de Cardiología del Hospital Hillel Yaffe  – פגישה עם מנהל בי"ח הלל יפה ד"ר אריאל רוגון;

El Templo paralelo al primer Beit Hamikdash – סיפור מרתק על גילוי המפכני של ארכאולוגים ישראלים אשר חפרו בהרי יהודה בית המקדש "המקביל" לבית הראשון אשר בנה שלמה המלך;

OrCam, tecnología innovadora para ciegos y personas con deficiencia visua – פיתוחים פורצי דרך של טכנולוגיות ויזואליות של חברת אורקם.

במהלך הסמינר למדריכי ופעילי תנועות הנוער "אם נרצה", אשר נערך בסוף ספטמבר – תחילת אוקטובר בשיתוף פעולה של המחלקה, נציגינו ערכו 8 סמינרים:

Del pueblo elegido al pueblo que elige – מהעם הנבחר לעם שבוחר;

Nuevas culturas de liderazgo: ¿existe la perspectiva de género en la comunidad? תרבויות מנהיגות חדשות ותפקידן של הנשים בחברה;

La ayuda humanitaria: la única ecuación donde 1+1=3 – סיוע הומניטרי, המשוואה היחידה, בה 1+1=3;

Antisemitismo en el siglo 21 – האנטישמיות במאה ה-21;

Viejas historias, nuevas lecturas – סיפורים עתיקים, הבנות חדשות;

Tensiones y el rol de la juventud en la sociedad israelí – הנוער הישראלי: תפקידו בחברה ואתגרים לפניו;

Conflicto israelí-palestino: cómo resolverlo y por qué no es tan sencillo – הסכסוך פלישטיני-ישראלי: האם יש לו פתרונות וקשיים שבדרך.

במסגרת אירוע מקוון Fiesta de Rosh Hashana 5781 del Ulpan de Hebreo תלמידים ומורים של האולפנים של המחלקה חגגו ביחד את ראש השנה.

בחול המועד סוכות נערכה סדרת מפגשים וכיתות אמן תחת הכותרת "שיחות סביב השולחן בסוכה": מכינים בעברית, ישראלי 100% ונשים בעד השלום.

במהלך חודשיים כאמור, ליד הפעילויות השגרתיות של "הסניף" הארגנטינאי-האורוגוואי של המועדון Ivrit Social Club, נערכו גם מפגשים חודשיים במועדון Café Olé.

במהלכו של המפגש הראשון עולים מארגנטינה סטי וסרחיאו אדשלטין, נורית גרשון וחייק רוזנברט דנו עם המבקרים בתרבות הפנאי הישראלית.

במהלכו של המפגש השני מנכ"ל חבר "גבעים" חואן טייפלד ואחראית על גילוי כשרונות צעירים בפרויקט "לימונדה" יוליה טיטלבוים דנו באפשרויות העומדות בפני עולים חדשים בשוק העבודה הישראלי.

13 נוב 2020
2 דקות קריאה
213
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

ב-7 באפריל התקיים בפריז האירוע הפרונטלי הראשון מאז תחילת המגיפה: אירוע "מדע על הבר" – בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן.
דיונים בתביעה של דרום אפריקה נגד ישראל התקיימו.

דיונים בתביעה של דרום אפריקה נגד ישראל התקיימו.

ב-11 ו-12 בינואר התקיימו דיונים בבית המשפט הבינלאומי לצדק (ICJ) בהאג בנוגע לתביעה שהגישה דרום אפריקה נגד ישראל.
אולפנים און-ליין בעידן הנגיף קורונה

אולפנים און-ליין בעידן הנגיף קורונה

הידיעון Vis-A-Vis – הגדול החשוב ביותר בקהילה יהודית בארגנטינה, פרסם כתבה שמדברת עצמה.