שיעור בונוס מיו"ר הצ"ע – WZO

שיעור בונוס מיו"ר הצ"ע

ובכן, ב-1 אוגוסט, בחצי הדרומי של כדור הארץ תמה חופשת החורף והמורים ותלמידים של כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה חזרו ללימודיהם במלוא המרץ. ערב אירוע חגיגי וחשוב זה, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני  ביקר  בכיתת אולפן של המחלקה במועדון עברייקה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה. יחד עם המורה יהודית שוסטרמן מר דובדבני ערכו שיעור […]

ובכן, ב-1 אוגוסט, בחצי הדרומי של כדור הארץ תמה חופשת החורף והמורים ותלמידים של כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה חזרו ללימודיהם במלוא המרץ.

ערב אירוע חגיגי וחשוב זה, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני  ביקר  בכיתת אולפן של המחלקה במועדון עברייקה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה.

יחד עם המורה יהודית שוסטרמן מר דובדבני ערכו שיעור בונוס, במהלכו התנהלה עם התלמידים שיחה מרתקת ומלאת תוכן בנושאי העלייה וחשיבות לימוד השפה העברית.

יו"ר הצ"ע איחל לתלמידים ולמורים כל כיתות האולפנים של המחלקה לעידוד העלייה המשך לימודים פורה והביע תקווה לזכות במהרה לפגוש רבים מקרבם במדינה יהודית בתור עולים.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "כל שיעור בונוס – ובמסגרת פרויקט זה אנו מפגישים את תלמידי האולפנים שלנו עם אנשים, שלהם יש מה לספר על עצמם ועל דרכם במדינה היהודית –  זה עידוד עלייה במיטבו. תולדות המשפחה של אברהם דובדבני זו ציונות בהתגלמותה. אביו, ברוך קירשנבוים עלה מפולין בשנת 1928 (העלייה הרביעית). הוא עברת את שם משפחתו בתרגמו לעברית (קירשנבוים באידיש – עץ דובדבן).  בשורות המחתרות אצ"ל והגנה לחם בעד הקמתה של המדינה היהודית, לא פעם נעצר על ידי שלטונות המנדט ולא מעט זמן "בילה" בבתי המאסר הבריטיים. אחרי קום המדינה הקדיש את כל-כולו לעידוד עלייה. סייע רבות להעלאתם של יהודי צפון אפריקה ואירופה. במשך תריסר שנים עמד בראשה של המחלקת העלייה בסוכנות היהודית. בנו אברהם המשיך את דרכו של אביו בגאון, והוכחה לך – פעילותו רבת השנים וההישגים בתור שליח הסוכנות, כמזכ"ל תנועת בני עקיבא, כראש חטיבת ההתיישבות ואחר כך כיו"ר הצ"ע. אני מודה מקרב לב לאברהם דובדבני על שיעור בונוס שהוא ערך ומקווה שמפגשים שלו עם תלמידי כיתות האולפן של הצ"ע ברחבי תבל יהפכו למסורת".

12 אוג 2019
1 דקות קריאה
390
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ונקובר: ערב הזדהות יהודית וציונית עם מבטא רוסי

ונקובר: ערב הזדהות יהודית וציונית עם מבטא רוסי

אירוע משמעותי ומרשים כולל קונצרט אמנים, הקרנת תכנית אודיו-ויזואלית על השיגיה של מדינת ישראל ודברי בכרה מפי שליחיה של המחלקה לעידוד העלייה של הצ"ע נערך ב-3 פברואר 2018 בוונקובר.
מחלקת START UP

מחלקת START UP

חדשנות, חשיבה "מחוץ לקופסה" ועשייה יצירתית היוו "סמל המסחרי" וסגנון עבודתה של המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית מרגע הקמתה.
מתעמקים ומתרחבים באמל"ט

מתעמקים ומתרחבים באמל"ט

פרויקט כיתות הכנה לעלייה הלא הם האולפנים – מאז ולתמיד היה פרויקט הדגל של המחלקה לעידוד העלייה פרויקט זה פועל בהצלחה רבה וללא הפסקה וחופשות בשלוש היבשות.