ל"ג בעומר בסימן עלייה – WZO

ל"ג בעומר בסימן עלייה

12 מאי  2020, י"ח אייר תש"ס (ל"ג בעומר) כמיטב המסורת היהודית "נקרעה" השרשרת של ימי האבל החלים על ימי ספירות העומר. במציאות  דהיום, האבל הנו כפול בגין הסגר הכלל העולמי. בארגנטינה "פריצת האבל"  באה לידי ביטוי גם בכך, שדווקא ביום זה יצאה מבואנוס-איירס הטיסה הראשונה לישראל אחרי חודשיים של השבתת הטיסות. על סיפונו של המטוס […]

12 מאי  2020, י"ח אייר תש"ס (ל"ג בעומר) כמיטב המסורת היהודית "נקרעה" השרשרת של ימי האבל החלים על ימי ספירות העומר. במציאות  דהיום, האבל הנו כפול בגין הסגר הכלל העולמי. בארגנטינה "פריצת האבל"  באה לידי ביטוי גם בכך, שדווקא ביום זה יצאה מבואנוס-איירס הטיסה הראשונה לישראל אחרי חודשיים של השבתת הטיסות. על סיפונו של המטוס עלו 36 אזרחי ארגנטינה, אשר ברגע נחיתתם בנתב"ג הפכו לאזרחי ישראל קרי, עולים חדשים. רבים מקרבם – תלמידי האולפנים של המחלקה.

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני:

"כל הכבוד לעולים חדשים, אשר היה להם האומץ לעלות דווקא עכשיו, הרף כל המכשולים אשר שם בפניהם משבר הקורונה. אלה חלוצים אמיתיים. אני שמחה שתרמנו לכך, שלרבים מקרבם יהיה קל יותר להתאקלם בארץ בגין העובדה שהם באים עם ידע לא מבוטל בשפה העברית. תמיד מרגש לראות תמונות של עולים חדשים שהצלחנו לעודד את עלייתם, אך הפעם השמחה והרגש כפולים ומכופלים. כן ירבו!"

בתמונה: שני עולים חדשים בוגרי האולפנים של המחלקה Fernanda Sidlin (משמאל) ו- Felipe Chejfek (מימין) עם שני ילדיהם בנמל התעופה בבואנוס-איירס לקראת עלייתם למטוס. מלווה אותם שגרירת ישראל בארגנטינה הגב' גלית רונן (באמצע)

19 מאי 2020
1 דקות קריאה
295
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מצפינים לקו המשווה

מצפינים לקו המשווה

עובדה: במחציתו הדרומי של כדור הארץ הצפון הוא האזור החם ביותר.
הכשרת מורינו באמל"ט

הכשרת מורינו באמל"ט

במסגרת פעילות המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בראשותה של מרינה רוזנברג-קריטני, שתי קבוצות המורים לעברית של האולפנים (כיתות הכנה לעלייה) אשר המחלקה מפעילה בארגנטינה ובברזיל, סיימו השתלמות מקצועית.
מצעד הזדהות עם ישראל בוושינגטון הבירה

מצעד הזדהות עם ישראל בוושינגטון הבירה

עובדי המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע ותלמידי אולפניה היו גאים ליטל חלק פעיל במצעד הזדהות עם ישראל הנערך בוושינגטון הבירה ב-14 נובמבר 2023.