"על האש" לכבוד ישראל בבריטניה – WZO

"על האש" לכבוד ישראל בבריטניה

בעקרון, המטבח הבריטי המסורתי  אינו מכיר וכל שכן אינו מוקיר את המנגל והמאכלים אשר  מכינים בעזרת כלי זה. כך גם פיקניק בריטי מסורתי בדרך כלל אינו קשור להדלקת פחמים, נפנופים וטיגון בשרים על האש. האמור נכון ביתר שאת לגבי הקהילות היהודיות בבריטניה.

אשר על כן, יש משמעות, סמליות וחשיבות יתרה לאירועים שנערכו על ידי הנציגים של המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע לכבוד יום עצמאותה של מדינת ישראל ביחד עם תלמידי האולפנים של המחלקה במנצ'סטר ובקהילה Borehamwood (לונדון רבתי).

בשתי קהילות אלו המורים, התלמידים, בני משפחותיהם וחבריהם התאספו לרגל חגיגות שנת ה-71 לעצמאותה של המדינה היהודית על מנת לחגוג את האירוע באופן ישראלי מובהק ומנוגד משהו כאמור למסורת הבריטית: הדליקו מנגלים והכינו עליהם מאכלים ישראלים הכי מסורתיים קרי, בשרים ופיתות על האש.

כמובן, לא על הלחם ואף לא על בשר לבדו ולכן חגיגות לרגל יום העצמאות בקהילות אלו בבריטניה כללו גם שירה בציבור, הרצאות מעניינות ואף הקרנת סרט שהונפק על ידי המחלקה לעידוד העלייה (בשיתוף פעולה עם תנועת בני עקיבא) אשר שמו מדבר בעד עצמו: "להיות ישראלי – זה אומר לדעת עברית".

בתמונות:

חגיגת "עצמאות על האש" בכיתת האולפן של המחלקה בקהילת   Borehamwood

הקרנת הסרט "להיות ישראלי – זה אומר לדעת עברית" בקהילת מנצ'סטר במסגרת האירוע החגיגי לכבוד יום העצמאות של מדינת ישראל

19 מאי 2019
1 דקות קריאה
208
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

התחלה מרגל ימין

התחלה מרגל ימין

דווקא כך החלה שנת הלימודים החדשה בכיתות עידוד העלייה הלא הן האולפנים, אשר המחלקה לעידוד העלייה מפעילה בחצי הדרומי של כדור הארץ.
יום העצמאות בסאו-פאולו

יום העצמאות בסאו-פאולו

כמו בכל מדינות ופינות התבל, בהן פועלות כיתות האולפן של המחלקה לעידוד העלייה, אירועים חגיגיים לרגל יום עצמאותה של מדינת ישראל נערכו גם בברזיל.