שיעור בונוס באנגליה – WZO

שיעור בונוס באנגליה

הפרויקט נועד להעשיר את הידע של תלמידי האולפנים של המחלקה לעידוד עלייה בכל הקשור למדינת ישראל ולחיי אזרחיה. שיעורי בונוס מעבירים ספורטאים, עתונאים, שחקנים, אמנים ושפים ישראלים בקיצור, כל אלה שיש להם במה להתחלק עם תלמידי האולפנים שלנו.   שיעור בונוס קצת לא שגרתי המוקדש לנושא האוכל והבישול נערך ביוני אנגליה. לא שגרתי, מכיוון  שערך אותו […]

הפרויקט נועד להעשיר את הידע של תלמידי האולפנים של המחלקה לעידוד עלייה בכל הקשור למדינת ישראל ולחיי אזרחיה. שיעורי בונוס מעבירים ספורטאים, עתונאים, שחקנים, אמנים ושפים ישראלים בקיצור, כל אלה שיש להם במה להתחלק עם תלמידי האולפנים שלנו.  

שיעור בונוס קצת לא שגרתי המוקדש לנושא האוכל והבישול נערך ביוני אנגליה. לא שגרתי, מכיוון  שערך אותו לא טבח מקצועי, אלא מנהל חינוכי של ביה"ס היהודי Jcos ומורה לעברית בשלוש כיתות האולפן של המחלקה בלונדון שי גרפקוב. שי פשוט אוהב ויודע לבשל. בעיקר מאכלים ישראלים.

במהלך השיעור שי יחד עם תלמידיו הכין חומוס, טחינה, סלט ירוק, שקשוקה וסביח. כמובן, לאו דווקא האוכל היה העיקר, אלא המונחים, שמות המרכיבים ותיאור המעשים הנחוצים להכנתם של כל אלה. בעברית כמובן.

ראשת המחלה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "אנו רוצים להקנות לתלמידי כיתות האולפן שלנו את אוצר המלים הנחוץ בחיי היום-יום של ישראלי מצוי וגם להכיר אותם עם נטבח כה חשוב ביומיומיות הישראלית כמו בישול. אני מודה לשי גרפקוב על יצירתיות ומיומנות".

 

ראשת המחלה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "היוזמה הזו נועדה להקנות לתלמידי כיתות האולפן שלנו את אוצר המלים הנחוץ בחיי היום-יום של ישראלי מצוי ובו זמנית, להכיר אותם ולו בקצה המזלג עם נטבח כה חשוב ביומיומיות הישראלית כמו מטבח ובישול. אנו נמשיך ונרתום ליוזמה זו  הן את השפים הישראלים הידועים והן את כל אלה שפשוט יודעים ואוהבים להכין מאכלים בעברית. אני מודה לשי גרפקוב על יצירתיות ומיומנות".

18 יונ 2019
1 דקות קריאה
266
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

היום נציג את השגרירה שלנו, יעל ישראלי! יעל מארחת מפגשים מרתקים המוקדשים לאמנות ישראלית, ורואה באמנות שפה המורכבת מצבעים, צורות, רגש ומסרים.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

Photo: Negev Brigade during Operation Horev 1 ינואר 1900 – הברון רוטשילד מודיע על הפסקת פעילותו בארץ ישראל והעברת הטיפול במושבות לחברת יק"א (ביידיש יידישע קאלאניזאציע אסאציאסיע, בתרגום לעברית: "החברה היהודית להתיישבות") היא חברה שהוקמה על ידי הברון מוריס הירש בשנת 1891, במטרה לסייע ליישובם של יהודים פליטי האימפריה הרוסית באמריקה ובעיקר במושבות הברון הירש […]
התחלה חדשה ומוצלחת

התחלה חדשה ומוצלחת

עבור תושבי החצי הצפוני של כדור הארץ ראשון באפריל הוא יום מתיחות.