ממשיכים לבנות גשרים – WZO

ממשיכים לבנות גשרים

ראשת המחלק לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: "העולם עובר זמנים לא קלים. בידוד שנכפה על כולנו, הוא מצד אחד צו השעה, ובה בעת גורם ללחצים, מתחים ואף למשברים כבדים. לכן, חובה עלינו לעזור ליהודים באשר הם לא לחוש עצמם בודדים ומבודדים. כל עוד אין ביכולתנו לתקשר עם אנשים באופן רגיל, אנו יוצרים את הקשר הזה […]

ראשת המחלק לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני:
"העולם עובר זמנים לא קלים. בידוד שנכפה על כולנו, הוא מצד אחד צו השעה, ובה בעת גורם ללחצים, מתחים ואף למשברים כבדים.

לכן, חובה עלינו לעזור ליהודים באשר הם לא לחוש עצמם בודדים ומבודדים. כל עוד אין ביכולתנו לתקשר עם אנשים באופן רגיל, אנו יוצרים את הקשר הזה במרחב מקוון. כל פרויקטים שלנו כעת פועלים דרך פלטפורמות מקוונות.

תמיד בנינו גשרים וממשיכים לבנות אותם ביתר שאת!

להלן דיווח קצר על חלק מפעילויות הברוכות אלו. ההמשך יבוא.

25.3.2020, ארגנטינההרצאה מקוונת של אלחנדרו רויזנטול , רופא כירורג בבית חולים זיו.

29 אפריל 2020, ארגנטינהיפי שפירר – מטפלת פסיכודרמה מספרת על דרכים להתמודדות למשבר.

30.03.2020, צרפתסדנת בישול במסגרת "העברית "social club הפועל בעיר מרסיי. המנחה הואהשף רוברט, תלמיד שהתנדב להעביר את הסדנה. יותר מ-90 משתתפים.

30.03.2020, ארגנטינההרצאתו של אריאל שמידברג, עורך משנה בעיתון ישראל היום.

1.04.2020, בריטניההרצאתו של פרופסור רן ניר פז  מבית חולים הדסה עין כרם.

1.04.2020, ארגנטינהפעילות עם עולים טריים שהגיעו לארץ באמצע משבר הקורונה. זוג צעיר ומשפחה עם בת אשר לומדת בבית ספר יסודי. סיפרו על קבלת הפנים החמה למרות המצב ועל הערבות ההדדית של אזרחי מדינת ישראל. הם עלו פחות מחודש ימים וכבר קיבלו תמיכה רבה. השתתפו 150 איש.

2.04.2020, צרפתעוד פגישה במסגרת "עברית social club" בפריז , עם כ-60 משתתפים בשתי קבוצות נפרדות ע"פ רמות. דיברנו על אהבה, על חברות וקשיים בזמן העוצר. התלמידים התבטאו באופן מרשים ונוגע ללב והכל כמובן בעברית.

2.04.2020, בריטניההרצאה של גיל חובב, ננו של אליעזר בן יהודה, שף דגול וכוכב תקשורת ישראלית.

6 אפריל 2020, צרפתהרצאתו של מהנדס אריאל גומז, אחד שעמד אחרי הפרויקט "בראשית".

12 אפריל 2020, ישראל-ארגנטינהאף איום לא ימנע מישראלים ליצור, אף סגר לא יכריע אותם להפסיק לשיר. זמרים ומוזיקאים ישראלים מתחלקים עם יהודי ארגנטינה במחשבותיהם על כל מה שקורה עכשיו.

13 אפריל 2020, אנגליהסגן אלוף יהונתן קונריקוס, ראש אגף התקשורת הבינלאומית ביחידת דובר צה"ל, מספר ליהודי בריטניה איך צה"ל נלחם בקורונה ומתמודד בה בעת באיומים "קונבלציאנליים" למדינת ישראל.

16 אפר 2020
2 דקות קריאה
277
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 23-31 ביולי

Photo: Hebrew University Cornerstone laying in 1918 23 יולי 1968 – מטוס אל על הטס מרומא ללוד נחטף על ידי מחבלים מחזית העממית.
לא נפסיק ליזום: ברזיל

לא נפסיק ליזום: ברזיל

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: כידוע, מי שרוצה לעשות, מחפש אפשרויות, ומי שלא – מחפש תירוצים.
נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

נא להכיר: שגרירי העברית שלנו

היום אנו מפנים את הזרקור אל ניבה יוסף, המוכשרת! היא מצטיינת במגוון תחומים, החל מאדריכלות ועד למוזיקה, ריקוד וגסטרונומיה, ומתמודדת עם כל נושא בהתלהבות מדבקת.