מעולה לעולה כוחנו עולה – WZO

מעולה לעולה כוחנו עולה

סיפורו האישי של ד' בן ה-21 כשלעצמו מעורר התפעלות והערצה. הבחור החליט לעלות בגפו מבזריל, התגייס לחטיבת הצנחנים ומשרת בה כחייל בודד. כעת ד' חזר לברזיל על מנת לבקר את משפחתו במסגרת החופשה הרגילה שלו. אך הוא לא נשאר חסר מנוח גם בעת חופשתו הקצרה. ד' מיד נענה לבקשתה של שליחת המחלקה לעידוד העלייה בברזיל […]

סיפורו האישי של ד' בן ה-21 כשלעצמו מעורר התפעלות והערצה. הבחור החליט לעלות בגפו מבזריל, התגייס לחטיבת הצנחנים ומשרת בה כחייל בודד.

כעת ד' חזר לברזיל על מנת לבקר את משפחתו במסגרת החופשה הרגילה שלו. אך הוא לא נשאר חסר מנוח גם בעת חופשתו הקצרה.

ד' מיד נענה לבקשתה של שליחת המחלקה לעידוד העלייה בברזיל אורית קירצ'וק ונתן שלוש הרצאות בפני התלמידים של 3 כיתות האולפן של המחלקה הפועלות בבית ספר  רנסנסה בסאו-פאולו.

ד' עצמו בוגר בית הספר. הוא סיפר על תהליך קבלת ההחלטה לעלות, על לימוד העברית וחשיבותה של ידיעת השפה שלנו, על ההשתלבות בחברה הישראלית ובצבא.

עדי האירוע מעידים כי הוא דיבר מקרב הלב ונגע  לליבם של המאזינים, אשר שאלו שאלות רבות. את תלמידי האולפנים עניין הכל, החל משאלות כלליות על החיים בישראל וכלה בהתמודדות האישית של ד' במצבים חייו השונים בארץ.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני הותדה לרכזת החדשה של המחלקה בברזיל אורית קירצ'וק על יוזמתה ועל המרץ שהיא מגלה בפועלה והביעה בטחון בכך שפעילות המחלקה למען עידוד העלייה בברזיל תמשיך להניב "פירות" איכותיים ומשמעותיים כמו ד'.  "מלים וביטויים כגון "לתפארת מדינת ישראל", "בחור כארז", "גאוות העם", "גיבור", "מעולה לעולה כוחנו עולה" הומצאו וקיימים בדיוק למען עולים ויהודים כמו ד'. אנו מחזקים את ידיו, מאחלים לו הצלחה בכל אשר יפנה ובטוחים כי דוגמתו האישית ופועלנו למען עידוד העלייה יהוו ליהודים רבים וטובים דחף ומקור השראה לקבלת החלטה הנכונה – הגיעה העת לעלות, הגיע הזמן לחזור הביתה" – אמרה מרינה רוזנברג-קוריטני.

10 אפר 2019
1 דקות קריאה
369
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

החזירו אותם הביתה

החזירו אותם הביתה

צוות המחלקה ותלמידי האולפנים שלה נטלו חלק פעיל בהכנתו ועריכתו של אירוע מרשים, בו דרשנו להחזיר הביתה את הילדים החטופים.
עברית, חומוס וארץ הקודש

עברית, חומוס וארץ הקודש

המחלקה לעידוד עלייה ערכה בבריטניה (וגם באירלנד) מסע למסע הרצאות חווייתי ומרגש של גיל חובב – מלך האוכל הישראלי, נין של אליעזר בן יהודה ואושיית תקשורת בישראל.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 31-23 באוגוסט

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 31-23 באוגוסט

23 אוגוסט 1903 – בבזל נפתח הקונגרס הציוני ה-6, "קונגרס אוגנדה".