גם כמות וגם איכות – WZO

גם כמות וגם איכות

תנאי הכרחי לעידוד עלייה – הקניית ידע רחב ועמוק בכל הקשור לישראל ליהודים באשר הם. על כן, המחלקה לעידוד העלייה בחרה כפרויקט הדגל שלה מרגע הקמתה, פריסת רשת חובקת עולם של כיתות לימוד עברית. כעת פועלים בהצלחה מרשימה ברחבי תבל 235 כיתות אולפן שלנו, בהן לומדים אלפי יהודים. כמובן, בעניין כה חשוב לא רק כמות […]

תנאי הכרחי לעידוד עלייה – הקניית ידע רחב ועמוק בכל הקשור לישראל ליהודים באשר הם. על כן, המחלקה לעידוד העלייה בחרה כפרויקט הדגל שלה מרגע הקמתה, פריסת רשת חובקת עולם של כיתות לימוד עברית. כעת פועלים בהצלחה מרשימה ברחבי תבל 235 כיתות אולפן שלנו, בהן לומדים אלפי יהודים. כמובן, בעניין כה חשוב לא רק כמות קובעת, אלא גם איכות והמחלקה פעולת במרץ רב בתחום השתלמות מקצועית של למורים שלה. במהלך חודש מאי השתלמויות נערכו בצרפת ובאנגליה.

השתלמות בצרפת נערכה במרכז רש"י בפריס ב-7-6 מאי והשתתפו בה 30 מורים מכיתות אולפן של המחלקה ברחבי צרפת. ב-31-30 מאי השתלמות נערכה באנגליה, במרכז קהילתי יהודי JW3 בלונדון. בסמינר השתתפו 16 מורים מכיתות שלנו בלונדון, מנצ'סטר, ברייטון ובירמינגהם. השתלמויות אינטנסיביות בנושאים היהדות, התרבות היהודית ומתודיקה הוכתבו בהצלחה רבה והמשתתפים העריכו מאוד עבודתן של המרצות בחירות מאונ' העברית בירושלים וגם מרצות מקומיות מאונ' קמבריג' ועוד.

בסמינר באנגליה השתתפה ראש המחלקה מרינה רוזנברג-קוריטני. ביקורה בבריטניה היה מלא פגישות חשובות, במהלכן נדונו וסוכמו דרכי שיתוף פעולה עם ראשי קהילות וארגונים מקומיים ועם הנציגים של המוסדות הלאומיים והממלכתיים הישראלים. הנה רק שתי דוגמאות מני רבות: בפגישתה עם שגריר ישראל באנגליה מרק רגב סוכמה השתתפותו בפרויקט של המחלקה "שיעור בונוס", במסגרתו דמויות ישראליות בולטות מופיעות באולפנים שלנו ומאפשרים לחוות חוויה ישראלית, ובכך להיחשף למפעל חשוב של עידוד העלייה. בפגישה עם מנהל מכרז לימודי LSJS ג'יונתן מילר (המחלקה מפעילה במרכז זה 8 כיתות לימוד) נדונה אפשרות פתיחה  כיתות נוספות, כולל אינטנסיביות וגם פרויקט מהפכני של יצירת רשת בינלאומית המקשרת תלמידי אולפני הצ"ע – למען החלפת הידע שלהם בעברית ויצירת קשרים בין התלמידים במטרה לגבש אותם סביב נושאי ישראל ועלייה.

6 יונ 2018
1 דקות קריאה
247
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–30 אפריל

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–30 אפריל

תמונה: זאב ז'בוטינסקי 26 אפריל 1890 – באודסה מתכנסת האסיפה הכללית הראשונה של "החברה לתמיכה בבני ישראל עובדי אדמה בסוריה ובפלשטינא", הכינוי שניתן לחובבי ציון במסגרת רישיון הממשלה הרוסית.
חינוך מעצים: פתיחת כיתות אולפן

חינוך מעצים: פתיחת כיתות אולפן

נכנסים לעולם החינוך, חגגנו את פתיחתם של שלושה כיתות אולפן חדשות.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 24–31 ינואר

תמונה: מרחביה / Wikimedia   24 ינואר 2011 – במרכז עמק יזרעאל השומם ברובו עולה על הקרקע מרחביה.