ירידי העלייה בבלגיה ובצרפת – WZO

ירידי העלייה בבלגיה ובצרפת

כמיטב מסורתה, המחלקה לעידוד עלייה נטלה בסוף מאי 2019 חלק פעיל בעריכת ירידי העלייה בבלגיה (בריסל) ובצרפת (מרסיי).  ירידי עלייה נועדים לחשוף בפני יהודי התפוצות אפשרויות שעומדות בפניהם בתור עולים פוטנציאליים בתחומים כמו תעסוקה, דיור, חינוך, השכלה, רווחה בקיצור, בכל תחום החשוב ליהודי אשר שוקל אפשרות חזרתו הביתה.  בהתחשב בכך, שלימוד השפה העברית הנו הכלי […]

כמיטב מסורתה, המחלקה לעידוד עלייה נטלה בסוף מאי 2019 חלק פעיל בעריכת ירידי העלייה בבלגיה (בריסל) ובצרפת (מרסיי).

 ירידי עלייה נועדים לחשוף בפני יהודי התפוצות אפשרויות שעומדות בפניהם בתור עולים פוטנציאליים בתחומים כמו תעסוקה, דיור, חינוך, השכלה, רווחה בקיצור, בכל תחום החשוב ליהודי אשר שוקל אפשרות חזרתו הביתה.

 בהתחשב בכך, שלימוד השפה העברית הנו הכלי הנחוץ ואולי החשוב ביותר בהכנה מיטבית לעלייה ובהתאם למנדט שלה, המחלקה בירידי העלייה שמה דגש מיוחד על עידוד המבקרים ללמוד את השפה. כך היה גם בשני המקרים המתוארים, והן בבריסל והן במרסיי עשרות יהודים גילו עניין רב בלימוד העברית. יש לציין שבקמרה של היריד בבריסל הביקוש עלה "ההצע" קרי, כמות כיתות האולפן של המחלקה  בבלגיה.

 ראשת המחלקה לעידוד העלייה של הצ"ע מרינה רוזנברג-קוריטני: "ראשית, יש לברך את העלייה המתמדת של הרצון ללמוד עברית קרי להתכונן בצורה מיטבית לעלייה אשר אנו דוגמים בקרב העולים הפוטנציאלים במדינות בהן פועלת המחלקה".

 

בתמונות:

כרוז המחלקה מיריד העלייה בבריסל

בביתן של המחלקה ביריד העלייה במרסיי

7 יונ 2019
1 דקות קריאה
197
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

ב-7 באפריל התקיים בפריז האירוע הפרונטלי הראשון מאז תחילת המגיפה: אירוע "מדע על הבר" – בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן.
הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

הרף פנדמיה, עלייה מארגנטינה בשנת 2020 גדלה באופן משמעותי

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני: אל לנו לשכוח שמאחרי מספרים יבשים אך מדברים בעד עצמם, המובאים בכתבה דלהלן, מסתתרים גורלות של מאוד ואלפים ויהודים.
עוד ראיה לשיתוף פעולה בין אונר"א לחמאס

עוד ראיה לשיתוף פעולה בין אונר"א לחמאס

נמצא מנהרת תת-קרקעית ששימשה טרוריסטים מחמאס מתחת לבניין הראשי של סוכנות האו"ם לעזרה ועבודה לפליטים פלסטינים במזרח התיכון (UNRWA) ברצועת עזה.