שים ציוניות בקדמת הבמה, או GOLDEN GOLDA באה לארגנטינה – WZO

שים ציוניות בקדמת הבמה, או GOLDEN GOLDA באה לארגנטינה

מגזין האינרנט והעתון של הקהילה היהודית בארגנטינה בשם Vis a Vis (פנים אל פנים) פרסם כתבה מרשימה על טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA .  הטקס נערך ב-12 אוגוסט במרכז  יהודי AMIA בבואנוס איירס. פרס גולדן גולדה הנו אות הוקרה לנשים אשר בפועלן ועשייתן תרמו תרומה בולטת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולקהילה היהודית בארצות מגוריהן. הענקת הפרס הנו פרי יוזמתה של של […]

מגזין האינרנט והעתון של הקהילה היהודית בארגנטינה בשם Vis a Vis (פנים אל פנים) פרסם כתבה מרשימה על טקס הענקת הפרס GOLDEN GOLDA . 

הטקס נערך ב-12 אוגוסט במרכז  יהודי AMIA בבואנוס איירס.

פרס גולדן גולדה הנו אות הוקרה לנשים אשר בפועלן ועשייתן תרמו תרומה בולטת למפעל הציוני, לעידוד העלייה ולקהילה היהודית בארצות מגוריהן.

הענקת הפרס הנו פרי יוזמתה של של מרינה רוזנברג קוריטני, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע. כפי שיספרנו קודם לראשונה הרפס הוענק בנובמבר אשתקד בארה"ב ולאור הצלחתו ותהודה רבה של הפרויקט, מרינה רוזנברג-קוריטני קיבלה החלטה להרחיב אותו לכל מדינות, בהן פועלת המחלקה. ובכן, טקס הענקת הפרס בארגנטינה הנו סנונית ראשונה במצעד הפרס גולדן גולדה, ועד סוף השנה טקסים כגון זה ייערכו בכל מדינות כאמור.

לטקס קדמה עבודת הכנה יסודית ומאומצת הן של המחלקה לעידוד העלייה, והן של הוועדה אשר הורכבה מדמויות הבולטות בקהילה היהודית בארגנטינה, אשר בחרה את הזוכה מתוך רשימה ארוכה של מעומדות אשר הציגו קהילות יהודיות מכל רחבי מדינה דרום-אמריקאית ענקית זו. תחילה מתוך עשרות מעומדות נבחרו  תשע מועמדות אשר עלו לגמר (ניתן לראות אותן בתמונה עומדות על הבמה עם דיפלומות הכבוד), ובשלב הסופי מתוך המועמדות המעולות האלו נבחרה הזוכה בפרס, שהיא  יאנה ינסנסון – המנהלת של המרכז העברי IONA  בבואנוס-איירס, שהוא אחד הארגונים הגדולים והפעלתנים בתחום הציונות בארגנטינה.

על זכייתה של הגב' יאנה ינסנסון בפסר הודיע מעל הבמה אילן שטולצמן, שגריר ישראל בארגנטינה, ואחר כך כבוד השגריר העניק לזוכה את הפרס אשר מעתה נחשב אחת אותות הוקרה החשובות והיוקרתיות ביותר בעולם היהודי כולו.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני בירכה את הזוכה ואת כל המועמדות, הודתה על פועלן היהודי והציוני החשוב והביעה תקוה כי הודות לפועלן ולשיתוף הפעולה ההדוק עם המחלקה לעידוד העלייה במהרה נזכה לפגוש בישראל עוד רבים מיהודי ארגנטינה.

19 אוג 2018
1 דקות קריאה
393
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

עברי, דבר עברית!

עברי, דבר עברית!

היום, בשביעי לינואר, אנו מציינים את יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה: מחייה השפה העברית, מייסד ועד לשון עברית, מוציא לאור של עיתונים בעברית – ואחד האנשים הנערצים עליי ביותר בהיסטוריה הציונית.
שיעור בונוס: הרצאתו של גבריאל שור

שיעור בונוס: הרצאתו של גבריאל שור

תלמידי האולפנים של המחלקה בסאו פאולו, התאספו להרצאתו של גבריאל שור, שהגיע במיוחד מישראל.
יום אבל אזרחי לזכר הנספים

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

תמונה: JaneJJ/ Shutterstock.com חודש ימים בדיוק חלף מאז הפיגוע הטרוריסטי שביצעו לוחמי חמאס נגד ישראל.