תכל שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה – WZO

תכל שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה

ובכן, תמה שנת הלימודים באולפנים של המחלקה במחצית הצפונית של כדור הארץ קרי, בארה"ב, בלגיה, בריטניה וצרפת. מורים ותלמידים שלנו רגילים לחגוג את סיום שנת הלימודים בעריכת מסיבות מרשימות. הפעם הכל השתבש מהשו בגלל משבר הקורונה. אך לא התייאשנו וכמו שידענו להמשיך הלימודים ושאר הפעילויות שלנו במרחב מקוון, כך ידענו גם לערוך חגיגות מקוונות לרגל […]

ובכן, תמה שנת הלימודים באולפנים של המחלקה במחצית הצפונית של כדור הארץ קרי, בארה"ב, בלגיה, בריטניה וצרפת. מורים ותלמידים שלנו רגילים לחגוג את סיום שנת הלימודים בעריכת מסיבות מרשימות. הפעם הכל השתבש מהשו בגלל משבר הקורונה. אך לא התייאשנו וכמו שידענו להמשיך הלימודים ושאר הפעילויות שלנו במרחב מקוון, כך ידענו גם לערוך חגיגות מקוונות לרגל סיום שנת הלימודים. הראשונה מהן נערכה בבריטניה. את המפגש המרתק בזום הנחו דימה מבזוס, רכז האולפנים של המחלקה בבריטניה ויעל ברייר, המורה בכיתת האולפן שלנו בעיר ברייטון והמנחה הקבועה של המועדון עבריתSOCIAL CLUB  בבריטניה.

מורה דרך יואל מאיר (עולה חדש מאנגליה, 4 שנים בארץ) ערך סיור וירטואלי מרתק בבירה הצפונית של מדינה ישראל – בעיר חיפה.

בני לוין, (עולה חדש מרוסיה, מורה דרך ובעל חברת טיולים גדולה), יחד עם השף בני בן (השתתף בגמר התחרות מסטר-שף) ערכו יחד כיתת אמן, בה שיתפו את כולם בכמה סודות של המטבח הישראלי האוטנטי.

אירינה קלישמן, מוזיקאית ישראלית המעבירה בבריטניה פרויקט של המחלקה "לומדים עברית דרך השירים", יחד עם מספר תלמידות ותלמידים שלה הובילה את הקטע של שירה בציבור, ובהזדמנות זו כל המשתתפים למדו את הטסקט של השיר "על כל אלה" של נעמי שמר.

מסיבת סיום כמובן לא יכלה להסתיים ללא הרקדה המונית.  את שיעור ריקודי עם והקרדת כל המשתתפים במסיבה ערך עילאי ספיצק, יהודי מארגנטינה הגר בבריטניה, רקדן ומורה לריקודי עם ישראלים.

את רוח המסיבה, את יחודיותה וחשיבותה בטאה היטב ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג קוריטני, אשר פנתה למאות המשתתפים בזו הלשון:

מסיבת סיום זו מאוד מיוחדת. בפעם הראושנה אנו חוגגים אותה בזום. לא נורא. העקר, מה שחשוב לנו – ללמוד עברית. עברית היא שפה שלנו, אחת השפות העתיקות בעולם, השפה בה נכתב התנ"ך, השפה אתה יצאנו ממצרים ועלינו לארץ ישראל. השפה העברית הייתה אתנו בכל שנות הגלות ואתה הקמנו את מדינת ישראל. פעם העם היה זקוק למדינה, כעת המדינה שלנו זקוקה לעם, ואנחנו מדברים עברית. אני מאחלת לכולכם לחזור לשגרה כמה שיותר מהר. בשנה הבאה ניפגש בירושלים. עלו והצליחו!

23 יול 2020
2 דקות קריאה
226
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 בספטמבר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 בספטמבר

Photo: Art Vector / Shutterstock.com 1 ספטמבר 1939 – גרמניה נאצית פולשת לפולין.
עבנו לפעילות מקוונת

עבנו לפעילות מקוונת

ראשת המחלקה לעידוד עלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: כולנו עוברים תקופה לא קלה.
עברית ועוגה

עברית ועוגה

בשעה טובה, בסאו פאולו (ברזיל) החלה לפעול כיתה או, יותר נכון, קבוצת לימוד עברית חדשה.