מעבדת עברית (Ivrit Lab): גולדה – אגדה ומציאות – WZO

מעבדת עברית (Ivrit Lab): גולדה – אגדה ומציאות

במסגרת פרויקט מעבדת עברית, דנו ביחד עם התלמידים (בעברית כמובן) בסרט גולדה. העובדה, באותה העת פרץ מלחמת חרבות ברזל, העניקה משמעויות יותר עמוקות בתובנות שלנו כך, שיכולנו לראות במו עינינו הן הדברים המקשרים והן את הדברים  לקשר בין הדמיון והשוני של מלחמת יום הכיפורים למלחמה הנוכחית נגד חמאס. שמחנו שיש לנו משתתפים רבים שהתעניינו בנושא והצליחו להשתתף בדיבור בעברית.

28 אוק 2023
1 דקות קריאה
200
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

פסטיבל הציונות בדרום אמריקה

פסטיבל הציונות בדרום אמריקה

במהלך חודש אוגוסט, מרינה רוזנברג–קוריטני, יו"ר המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית ערכה ביקור בשתי המדינות הענקיות בדרום אמריקה, ארגנטינה וברזיל.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 15–8 בנובמבר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 15–8 בנובמבר

Photo: The day after Kristallnacht 8 נובמבר 1899 – הרצל כותב ביומנו: "אם עד התכנס הקונגרס הרביעי לא אתקדם עם הממשלה התורכית, אכין בצנעה את עניין קפריסין (התישבות יהודית באי הסמוך לארץ ישראל – ראה 23 אוקטובר 1902).
להתחיל מבראשית

להתחיל מבראשית

במסגרת הפרויקט "לך לך" של המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע, בין ה-1 ל-11 מאי נערך בארגנטינה סבב אינטנסיבי, מעניין וחשוב של הופעותיו והרצאותיו של יליד מדינה זו ועולה ותיק דיאגו סייקין, מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים ומומחה ברובוטיקה, אשר פיתח ועשה הדגמה וירטואלית של החללית "בראשית" בחברת SPACEIL וגם היה אחראי על פעילות החיישנים של החללית.