המטבח הישראלי כובש את צרפת – WZO

המטבח הישראלי כובש את צרפת

בין התאריכים 26/03/2019 ועד 04/04/2019 המחלקה לעידוד העלייה ערכה ביקור בצרפת של השף הישראלי יוסי בן דיין (שף המסעדה הפופולרית "פלאנט-שף" בתל אביב).

מסע הרצאות וכיתות האמן של השף הישראלי היווה המשך ליוזמה נועזת של המחלקה, במסגרתה לפני קצת יותר משנה נערך בצרפת ביקורו של היינן הישראלי אילן אביטבול. לאור ההצלחה ותגובות נלהבות אשר העיר המסע ההוא, צוות המחלקה החליט לערוך ברחבי צרפת מסע הסברה של השף הישראלי המייצג בגאון את מיטב המסורת של המטבח הישראלי.

במהלך כעשרה ימים השף יוסי בן דיין הופיע בסבב ההרצאות וכיתות אמן פני קהל נלהב בקהילות יהודיות בפריז, טולוז, מרסיי, ליון, מונטפלייה וגרונובול. מטבע דברים, מסע זה היה שונה מסבב הרצאות "רגיל" מכיוון שדרש הכנה לוגיסטית מקדימה ומורכבת. הקהילות, בהן תוכנן ביקורי של יוסי,  בחרו אחת מבין שלוש מנות אותן הציע השף מבעוד מועד. בהתאם, יוסי העביר לקהילות אלו  מרשמים מפורטים בהם פירט המצרכים והכלים הדרושים עבור כל מנה ומנה, תיאור מפורט של דרכי הכנה והגשה וכו'. כמו כן, יוסי בן דיין היה בקשר ישיר עם הקהילות כאשר התעוררו שאלות וענה לכולן. הסבלנות והזמינות של יוסי בהחלט ראויות להערכה.

אחרי כל הכנות, במהלך הופעותיו בפני קהילות כאחור, יוסי שיתף את הקהל בסיפור עלייתו ארצה, בתהליך קבלת ההחלטה לעסוק במקצוע טבח (אחר שהתחיל לימודי הנדסה), ועל ניסיונו המקצועי כשף, כיועץ קולינרי וכמנהל ומורה בבית ספר למלונאות בירושלים. הוא סיפר על עולם הקולינריה הישראלי וכמובן על תרומתן של העליות השונות למטבח הישראלי. בתום כל הרצאה הקהל זכה לטעום מן המנה אשר יוסי הדגים את הכנתה במהלך הערב. התגובות על המפגשים עם השף הישראלי בכל הקהילות מאוד חיוביות ואף נלהבות, ואנשי המחלקה בצרפת כבר קיבלו בקשות לגבי מפגשים נוספים כגון זה.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: "הפעילות למען עידוד העלייה מטבע דברים דורשת גישות חדשניות, וחשיבה מחוץ לקופסה. לכן, יצירתיות וחדשנות מאז ולתמיד היו ויהוו הסגנון והסמל המסחרי של המחלקה לעידוד העלייה בהצ"ע".

21 אפר 2019
1 דקות קריאה
328
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה

בכל שנה ב-27 בינואר מציינים את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה.
חגיגה בלונדון

חגיגה בלונדון

סיום שנת הלימודים אולפני המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם אופק ישראלי, תמיד היה אירוע חשוב שמח ונחגג בהתאם.
מעודד עלייה

מעודד עלייה

משחק Brainstorm  (סיור מוחות) הנו מאוד פופולרי בקרב דוברי השפה הרוסית.