תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 בספטמבר – WZO

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 בספטמבר

Photo: Art Vector / Shutterstock.com 1 ספטמבר 1939 – גרמניה נאצית פולשת לפולין. החלה מלחמת העולם השניי 1 ספטמבר 1947 – ועדת אונסקו"פ מפרסמת את מסכנותיה: ממליצה לסיים את המנדט הבריטי ולהקים בארץ ישראל שתי מדינות – יהודית וערבית. במהלך החודש מודיעים הבריטים כי הם מוכנים לצאת מארץ ישראל. 2 ספטמבר 1945 – על סיפונה […]

Photo: Art Vector / Shutterstock.com

1 ספטמבר 1939 – גרמניה נאצית פולשת לפולין. החלה מלחמת העולם השניי

1 ספטמבר 1947 – ועדת אונסקו"פ מפרסמת את מסכנותיה: ממליצה לסיים את המנדט הבריטי ולהקים בארץ ישראל שתי מדינות – יהודית וערבית. במהלך החודש מודיעים הבריטים כי הם מוכנים לצאת מארץ ישראל.

2 ספטמבר 1945 – על סיפונה של אוניית המערכה "מיזורי "  התקיים טקס הכניעה הרשמי של אימפריה יפנית. בכך תמה מלחנת העולם השנייה.

3 ספטמבר 1897 – למחרת אחרי תום עבודתו של הקונגרס הציוני הראשון, הרצל כותב ביומנו: "בבזל יסדתי את מדינת היהודים. אילו אמרתי זאת היום בקול, היה צחוק כללי בא לי כתשובה. אולי בעוד חמש שנים, בכל אופן בעוד חמישים שנה, יכירו בזה הכל".

3 ספטמבר 1939 – בריטניה, צרפת ואוסטרליה מצהירות כי נמצאות במצב מלחמה עם גרמניה הנאצית ובכך נכנסות למלחמת העולם השנייה.

4 ספטמבר 1985 – בא לעולם הש"ח – השקל החדש. שווה אלף שקלים ישנים.

4 ספטמבר 1995 – ירושלים חוגגת את שנת ה-3000 מיום הצהרתה כבירות יהודה וישראל על ידי דוד המלך.

5 ספטמבר 1972 – בעיצומה של אולימפיאדת מינכן, מחבלים חברי אירגון "ספטמבר השחור"  חוטפים 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים ולמחרת הורגים אותם במהלך מבצע שחרור כושל שנערך ע"י כוחות גרמנים.

6 ספטמבר 1941 – משטר נאצי מחייב את כל היהודים הנמצאים בשטחים הכבושים ע"י הגרמנים, לעטות תלאי הצהוב הידוע לשמצה.

6 ספטמבר 2007 – חיל האוויר מפציץ ומשמיד את הכור הגרעיני שבונים הסורים בעזרתה של צפון קוריאה.

7 ספטמבר 1906 – בנמל יפו יורד מאוניה חבר האגרון פועלי ציון בן ה-20 ושמו דוד גרין, אשר כעבור זמן מה עברת את שמו לדוד בן גוריון.

6 ספט 2021
1 דקות קריאה
366
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

ב-7 באפריל התקיים בפריז האירוע הפרונטלי הראשון מאז תחילת המגיפה: אירוע "מדע על הבר" – בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן.
רופאים ללא גבולות

רופאים ללא גבולות

ב-1 דצמבר נפתחה מחדש פעילותו בצרפת של האולפן המקצועי המיועד לרופאים.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 1–7 ינואר

Photo: Negev Brigade during Operation Horev 1 ינואר 1900 – הברון רוטשילד מודיע על הפסקת פעילותו בארץ ישראל והעברת הטיפול במושבות לחברת יק"א (ביידיש יידישע קאלאניזאציע אסאציאסיע, בתרגום לעברית: "החברה היהודית להתיישבות") היא חברה שהוקמה על ידי הברון מוריס הירש בשנת 1891, במטרה לסייע ליישובם של יהודים פליטי האימפריה הרוסית באמריקה ובעיקר במושבות הברון הירש […]