ממשיכים לפעול ביתר שאת! – WZO

ממשיכים לפעול ביתר שאת!

Photo: Triff / Shutterstock.com ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני: עם התפשטות הנגיף, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית נאלצה לבטל אירועים רבים שהיו בתכנון וכן נסגרו עשרות אולפנים ברחבי העולם. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להמשיך את הקשר החשוב עם קהילות היהודים במגוון דרכים ופתרונות ביניהם ועם מדינת ישראל בצורה מקוונת. להלן דיווח על […]

Photo: Triff / Shutterstock.com

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג קוריטני:

עם התפשטות הנגיף, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית נאלצה לבטל אירועים רבים שהיו בתכנון וכן נסגרו עשרות אולפנים ברחבי העולם. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להמשיך את הקשר החשוב עם קהילות היהודים במגוון דרכים ופתרונות ביניהם ועם מדינת ישראל בצורה מקוונת.

להלן דיווח על היערכות שלנו בצרפת, אשר קיבלתי מרכזת אולפנים של המחלקה בצרפת ובלגיה.

אני גאה בעובדי המחלקה שלי.

״שלום לכולכם,
להלן עדכון קצר בנושא ההתארגנות והמעבר ללימוד מגוון בעקבות מגפת הקורונה.
אני חייבת להודות שבהתחלה הייתי סקפטית, אך בכל זאת, תוך מספר קטן של ימים הצלחנו להרים פרויקט רציני וחסר תקדים בהפיכת כל מערך האולפנים בצרפת ובלגיה ללימוד מקוון ! למעט 10 מרכזים עם 20 כיתות אשר חשבו שהפורמט לא יתאים לקהל שלהם והחליטו בשלב זה להשהות את הפעילות.
המורים שתפו פעולה באופן יוצא מן הרגיל ועוברים בימים אלה הכשרות ללימוד באמצעות הפלטפורמהמאז יום ראשון התקיימו כבר עשרות שיעורים בהצלחה גדולה. המורים מדווחים לי באופן שוטף מהשטח וגם בקבוצת הווטסאפ הפעילה מאד שלנו. כמו כן אני מצטרפת בכל יום לשיעורים ועוקבת אחר הנעשה.
בנוסף, גם מועדוני העברית (עברית Social Club) שפתחנו השנה בפריז, מרסיי ובאיסי לה מולינו יעברו למפגשים וירטואליים אשר יתקיימו אחת לשבועיים. בהמשך למייל של אבי בעניין הרצאות מקוונותאשמח אם תציעו לי מרצים למועדונים.
מצ"ב טבלה המפרטת את פעילות האולפנים בשטח.
הרבה תודות לכל הצוות על העזרה ולנטלי היקרה במיוחד !
בברכת בריאות לכולנו,

נאוה ברסי

18 מרץ 2020
1 דקות קריאה
334
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

כי עוד נמשכת השרשרת

כי עוד נמשכת השרשרת

ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם מרכז השלטון המקומי ערכו ב-6 מרץ באתר הצ"ע בהר הרצל אירוע הראשון והמיוחד מסוגו: הענקת  אות "רשות מעודד עלייה".
קיץ חם בארגנטינה

קיץ חם בארגנטינה

בחצי הדרומי של כדור הארץ בחודש דצמבר החלה עונת הקיץ, אך פעילותה של המחלקה לעידוד העלייה בארצות דרום אמריקה אינה יודעת אתנחתאות גם בימי החופש הגדול.
ה-BBC פיטרה עובדת בשל פוסטים אנטישמיים והכחשת השואה

ה-BBC פיטרה עובדת בשל פוסטים אנטישמיים והכחשת השואה

בתאגיד השידור הבריטי BBC התרחש סקנדל אנטישמי רועש.