מעודד עלייה – WZO

מעודד עלייה

משחק Brainstorm  (סיור מוחות) הנו מאוד פופולרי בקרב דוברי השפה הרוסית. לא פלא אם כן, שנציגי המחלקה לעידוד עלייה בצפון אמריקה, הפועלים מהתאם למנדט שלהם, בקרב קהילת היהודים דוברי הרוסית בארה"ב וקנדה, משתמשים בין השאר בפורמט של המשחק הזה על מנת לערוך מפגשים מעודדי עלייה עם אנשי קהילות היעד שלהם. מטבע דברים, כותרות המשחקים האלה […]

משחק Brainstorm  (סיור מוחות) הנו מאוד פופולרי בקרב דוברי השפה הרוסית. לא פלא אם כן, שנציגי המחלקה לעידוד עלייה בצפון אמריקה, הפועלים מהתאם למנדט שלהם, בקרב קהילת היהודים דוברי הרוסית בארה"ב וקנדה, משתמשים בין השאר בפורמט של המשחק הזה על מנת לערוך מפגשים מעודדי עלייה עם אנשי קהילות היעד שלהם. מטבע דברים, כותרות המשחקים האלה וחוג הנושאים שלהם קשורים באופן בלתי אמצעי לשמה של המחלקה ולתחום פעילותה – עידוד עלייה.

בתקופת האפידמיה, משחקים אלו כמו כל פעילות המחלקה, העותקו למרחב מקוון ובחודשים האחרונים, כאשר צצו סממנים הראשונים של חזרה לשגרה ואנשי המחלקה באמריקה הצפונית החלו לחזור למפגשים פרונטליים עם קהילת היעד, אך טבעי היה לחדש את המפשגים הפרונטליים גם בפורמט המשחק האמור.

משחק פורנטלי ראשון אחרי חזרה לשגרה, נערך בניו-יורק בחודש אוגוסט, כאשר ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני ביקרה בצפון אמריקה.

ב-11 לנובמבר, באולם הטקסים "באקו" בברוקלין, ניו-יורק, נערך ובצבר הצלחה רבה משחק שני אחרי חזרה לשגרה. במשחק שכותרתו הייתה "ישראל ותרבותה" התחרו 20 קבוצות אשר ענו לשאלות כגון מה הן השפות הרשמיות של מדינת ישראל", "העיר הגדולה בישראל היא…" וכיו"ב. כאמור, המשחק צבר הצלחה רבה והשתתפו בו יותר מ-250 איש.

23 נוב 2021
1 דקות קריאה
189
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

שיעור בונוס תרתי משמע

שיעור בונוס תרתי משמע

במסגרת שיעור בונוס באולפן של המחלקה בעיר טולוז אשר בדרומה של צרפת, המחלקה ערכה מפגש וירטואלי מרתק עם "שגרירת העברית" שלה דר' גלוריה וולוחונסקי.  גלוריה העבירה לתלמידים הרצאה מרתקת תחת הכותרת "החיים בחלל".  ד"ר וולוחונסקי בשנות ילדותה עלתה לארץ מבריה"מ לשעבר ועשתה קריירה של מדענית מרשימה.
יהודי בריטניה ממשיכים לעלות הרף הסגרים

יהודי בריטניה ממשיכים לעלות הרף הסגרים

בטאון בריטי Jewish News פרסם כתבה מדברת בעד עצמה.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 באוקטובר

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 7-1 באוקטובר

Photo: IDF Spokesperson's Unit / Wikimedia 1 אוקטובר 1917 – פעילות ארגון ניל"י, שצבר תאוצה מאז תחילת השנה (העברת מידע לבריטים במצרים, שיגור שליחים וקבלת כסף המועבר לראשי היישוב) נקטעת בתאריך זה לאחר שהתורכים פושטים לזכרון יעקב, אוצרים ומענים חשודים בהשתייכות לניל"י ומאיימים לפגוע ביישוב היהודי.