פרויקט: שגרירים בעברית – WZO

פרויקט: שגרירים בעברית

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא חשיפה של תלמידי האולפנים של המחלקה לחיי היומיום בארץ ולתרבות ישראלית, באמצעות ביקורים של צעירים  וסטודנטים ישראלים בכיתות השונות בפריז והפרברים. יעל ישראלי, מורה לתולדות האמנות בארץ, אשר לומדת כעת צרפתית בפריז, חנכה את הפרויקט ובימים אלה מבקרת באולפנים ומרצה על אמנות ישראלית. באמצעות מצגת שהכינה "ישראל בנוף מקומי" היא […]

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא חשיפה של תלמידי האולפנים של המחלקה לחיי היומיום בארץ ולתרבות ישראלית, באמצעות ביקורים של צעירים  וסטודנטים ישראלים בכיתות השונות בפריז והפרברים.

יעל ישראלי, מורה לתולדות האמנות בארץ, אשר לומדת כעת צרפתית בפריז, חנכה את הפרויקט ובימים אלה מבקרת באולפנים ומרצה על אמנות ישראלית.

באמצעות מצגת שהכינה "ישראל בנוף מקומי" היא עורכת לתלמידים היכרות עם הציירים המפורסמים נחום גוטמן וראובן רובין. המפגש עם יעל, המתנהל בעברית בלבד, זוכה לעניין רב ולהצלחה גדולה בקרב התלמידים. אחת התלמידות אמרה על ציור של נחום גוטמן בו רואים את תל-אביב: "זה נראה כמו העיר Nice אז זה נותן לי חשק לגור בישראל"

בתמונות אנו רואים ביקורה של יעל באולפן של המחלקה בפרבר St Mandé, הרצאתה מוצלחת ביותר בכיתת אולפן ברובע ה 16 בפריז בקהילה St Didier  והרצאתה בכיתת אולפן ברובע 18 בפריז.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: " אנו מאמינים כי פעילות "שגרירי העברית" בד בבד עם המשך הפעילויות השוטפות שמקיימת המחלקה, תוסיף נדבך חשוב למלאכת עידוד העלייה ולהכנת העולים לקליטה מוצלחת לאחר עלייתם – חזרתם הביתה".

25 אפר 2019
1 דקות קריאה
280
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ביקורה של העיתונאית פילר ראהולה בברזיל

ביקורה של העיתונאית פילר ראהולה בברזיל

ביום שלישי, קיבלנו את העיתונאית הספרדית פילר ראהולה בסאו פאולו.
ברכת ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ״ע, מרינה רוזנברג קוריטני לכבוד ראש השנה

ברכת ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ״ע, מרינה רוזנברג קוריטני לכבוד ראש השנה

ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע מרינה רוזנברג קוריטני מברכת את עם ישראל לרגל ראש השנה התשפ"ד הבאה עלינו לטובה
הצלחה מתחילה באולפן

הצלחה מתחילה באולפן

המכתב דלהלן קיבלה המורה באולפן של המחלקה בעיר בקוריטיבה (ברזיל) אסתר שווץ' מהתלמיד נתן שוורצמן בן 54 ,שעלה לארץ בתחילת קיץ 2020.