פרויקט: שגרירים בעברית – WZO

פרויקט: שגרירים בעברית

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא חשיפה של תלמידי האולפנים של המחלקה לחיי היומיום בארץ ולתרבות ישראלית, באמצעות ביקורים של צעירים  וסטודנטים ישראלים בכיתות השונות בפריז והפרברים. יעל ישראלי, מורה לתולדות האמנות בארץ, אשר לומדת כעת צרפתית בפריז, חנכה את הפרויקט ובימים אלה מבקרת באולפנים ומרצה על אמנות ישראלית. באמצעות מצגת שהכינה "ישראל בנוף מקומי" היא […]

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הוא חשיפה של תלמידי האולפנים של המחלקה לחיי היומיום בארץ ולתרבות ישראלית, באמצעות ביקורים של צעירים  וסטודנטים ישראלים בכיתות השונות בפריז והפרברים.

יעל ישראלי, מורה לתולדות האמנות בארץ, אשר לומדת כעת צרפתית בפריז, חנכה את הפרויקט ובימים אלה מבקרת באולפנים ומרצה על אמנות ישראלית.

באמצעות מצגת שהכינה "ישראל בנוף מקומי" היא עורכת לתלמידים היכרות עם הציירים המפורסמים נחום גוטמן וראובן רובין. המפגש עם יעל, המתנהל בעברית בלבד, זוכה לעניין רב ולהצלחה גדולה בקרב התלמידים. אחת התלמידות אמרה על ציור של נחום גוטמן בו רואים את תל-אביב: "זה נראה כמו העיר Nice אז זה נותן לי חשק לגור בישראל"

בתמונות אנו רואים ביקורה של יעל באולפן של המחלקה בפרבר St Mandé, הרצאתה מוצלחת ביותר בכיתת אולפן ברובע ה 16 בפריז בקהילה St Didier  והרצאתה בכיתת אולפן ברובע 18 בפריז.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני: " אנו מאמינים כי פעילות "שגרירי העברית" בד בבד עם המשך הפעילויות השוטפות שמקיימת המחלקה, תוסיף נדבך חשוב למלאכת עידוד העלייה ולהכנת העולים לקליטה מוצלחת לאחר עלייתם – חזרתם הביתה".

25 אפר 2019
1 דקות קריאה
312
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

מבחן פסיכומטרי בפריז

מבחן פסיכומטרי בפריז

ב-5 ביולי התקיימו הבחינות הפסיכומטריות במסגרת הפרויקט מגמת עליה.
LIVE ירושלים

LIVE ירושלים

כך נקרא פסטיבל וירטואלי שערכה ב-28 אוגוסט המחלקה לעידוד עלייה בהצ"ע בשת"פ עם אופק ישראלי.  במשך 7 שעות אלפי היהודים מארה"ב וקנדה נפגשו במרחב מקוון עם הישראלים אשר היה להם מה לספר, לשיר ולנגן על ירושלים.
חברי פרלמנט, ראשי הקהילה והיהודית ונשים על קידמת הבמה

חברי פרלמנט, ראשי הקהילה והיהודית ונשים על קידמת הבמה

פרס  היוקרתי גולדן גולדה הגיעה לממלכה המואחדת.