מעבדת עברית במוזיאון – WZO

מעבדת עברית במוזיאון

ביום ראשון, 6 באוגוסט נערך מפגש תורני אך לא שגרתי במסגרת הפרויקט Ivrit Lab (מעבדת עברית) שהוא אינו אלא הגרסה הבזילאית של הפרויקט עברית Social Club של המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע. הפרויקט הושק על ידי ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני בדצמבר 2019 במהלך שבוע עברית בצרפת. מאז הפרויקט תחת שמות שונים, מופעל ונחל הצלחה בכל מדינות פעולה של המחלקה. הפרויקט נועד לעזור לעולים פוטנציאלים לרכוש יכולת דיבור בעברית במהלך שיחות חופשיות באווירה בלתי פורמלית.

מפגש מדובר נערך במוזיאון היהודי בסאו פאולו. הנושא: זהות יהודית. אוסף המוזיאון היווה חומר לימוד, הוא עזר לפתח שיחה חופשית בין המשתתפים שדנו במראה עיניהם, בעברית כמובן.

ראשת המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע מרינה רוזנברג קוריטני: יצירתיות ופתיחות כלפי חדשנות מאז ולתמיד היו נר לרגלנו. לכן, כל רעיון, כל חידוש שנולד במדינה אחת, כמעט במיידי נקלט בכל מדינות פועלנו. כך כמובן, היה גם עם הפרויקט  עברית Social Club. גם גרסתו הברזילאית מזמן הוכיחה את עצמה. אני מודה לרכזת שלנו בברזיל מריאנה גודפריד על עבודתה היצירתית ופורה מאחלת לכל משתתפי הפרויקט Ivrit Lab לשנה הבאה בירושלים!

12 אוג 2023
1 דקות קריאה
242
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

ביקורו בדרום אמריקה של חיים רפלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות של מגן דוד אדום

ביקורו בדרום אמריקה של חיים רפלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות של מגן דוד אדום

בין ה-1 ל-10 באוגוסט, המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית בשת"פ עם  אופק ישראלי ערכו ביקורו במשולש הדרומי של אמל"ט של חיים רפאלובסקי, מנהל ארצי בהיערכות לאסונות במד"א.
טסים הביתה!

טסים הביתה!

התמונות צולמו בנמל התעופה בבואנוס-איירס.
דרום אפריקה הגישה תביעה נגד ישראל.

דרום אפריקה הגישה תביעה נגד ישראל.

ממשלת דרום אפריקה האשימה את ישראל בגנוציד ופנתה לבית הדין הבינלאומי בהאג, דורשת להתחיל בהליכים משפטיים.