מעבדת עברית במוזיאון – WZO

מעבדת עברית במוזיאון

ביום ראשון, 6 באוגוסט נערך מפגש תורני אך לא שגרתי במסגרת הפרויקט Ivrit Lab (מעבדת עברית) שהוא אינו אלא הגרסה הבזילאית של הפרויקט עברית Social Club של המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע. הפרויקט הושק על ידי ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני בדצמבר 2019 במהלך שבוע עברית בצרפת. מאז הפרויקט תחת שמות שונים, מופעל ונחל הצלחה בכל […]

ביום ראשון, 6 באוגוסט נערך מפגש תורני אך לא שגרתי במסגרת הפרויקט Ivrit Lab (מעבדת עברית) שהוא אינו אלא הגרסה הבזילאית של הפרויקט עברית Social Club של המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע. הפרויקט הושק על ידי ראשת המחלקה מרינה רוזנברג קוריטני בדצמבר 2019 במהלך שבוע עברית בצרפת. מאז הפרויקט תחת שמות שונים, מופעל ונחל הצלחה בכל מדינות פעולה של המחלקה. הפרויקט נועד לעזור לעולים פוטנציאלים לרכוש יכולת דיבור בעברית במהלך שיחות חופשיות באווירה בלתי פורמלית.

מפגש מדובר נערך במוזיאון היהודי בסאו פאולו. הנושא: זהות יהודית. אוסף המוזיאון היווה חומר לימוד, הוא עזר לפתח שיחה חופשית בין המשתתפים שדנו במראה עיניהם, בעברית כמובן.

ראשת המחלקה לעידוד עליה בהצ"ע מרינה רוזנברג קוריטני: יצירתיות ופתיחות כלפי חדשנות מאז ולתמיד היו נר לרגלנו. לכן, כל רעיון, כל חידוש שנולד במדינה אחת, כמעט במיידי נקלט בכל מדינות פועלנו. כך כמובן, היה גם עם הפרויקט  עברית Social Club. גם גרסתו הברזילאית מזמן הוכיחה את עצמה. אני מודה לרכזת שלנו בברזיל מריאנה גודפריד על עבודתה היצירתית ופורה מאחלת לכל משתתפי הפרויקט Ivrit Lab לשנה הבאה בירושלים!

12 אוג 2023
1 דקות קריאה
177
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

יום אבל אזרחי לזכר הנספים

תמונה: JaneJJ/ Shutterstock.com חודש ימים בדיוק חלף מאז הפיגוע הטרוריסטי שביצעו לוחמי חמאס נגד ישראל.
עולים על הי-טק

עולים על הי-טק

המחלקה לעידוד העלייה יזמה פרויקט חדש ופורץ דרך שתכליתו – עידוד עלייתם של אנשי הי-טק ומהנדסים.
מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

מדע על הר – עידוד עליה עם פרופסורים באווירה בלתי-פורמלית

ב-7 באפריל התקיים בפריז האירוע הפרונטלי הראשון מאז תחילת המגיפה: אירוע "מדע על הבר" – בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן.