הביקור בסן חואן  – WZO

הביקור בסן חואן 

רכז המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית אלחנדרו מלינקובסקי, ערך סדרת הרצאות בסן חואן, בירת הפרובינציה הנושאת אותו שם (צפון-מערב ארגנטינה, בגבול עם צ'ילה),. בעיר מרוחקת זו ישנה קהילה יהודית קטנה המונה עשרות בודדות של נפשות, אך לקהילה זו מסורת מפוארת של 103 שנות חיים תוססים ופעילות מתמדת.  גולת הכותרת של ביקורו הזה של אלחנדרו […]

רכז המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית אלחנדרו מלינקובסקי, ערך סדרת הרצאות בסן חואן, בירת הפרובינציה הנושאת אותו שם (צפון-מערב ארגנטינה, בגבול עם צ'ילה),. בעיר מרוחקת זו ישנה קהילה יהודית קטנה המונה עשרות בודדות של נפשות, אך לקהילה זו מסורת מפוארת של 103 שנות חיים תוססים ופעילות מתמדת.

 גולת הכותרת של ביקורו הזה של אלחנדרו מלינקובסקי היה כמובן הסמינר אשר הוא ערך במועדון הקהילה היהודית בעיר (השתתפו כ-50 איש). הסמינר נערך תחת הכותרת "המצאות ישראליות", אך הדגש הושם דווקא על תיאור האווירה הכללית, החברתית והכלכלית במדינת ישראל התומכת ביוזמה ובחדשנות, ובכך האירוע הפך לפעילות עידוד עלייה במלוא המובן.

 מלבד האירוע במועדון הקהילה היהודית, אלחנדרו מלינקובסקי פתח והדריך תערוכה START UP NATION בקמפוס של אוניברסיטה המקומית והרצה באותו נושא במועדון היזמים של  פרובינציה סן חואן.

ראשת המחלקה לעידוד העלייה מרינה רוזנברג-קוריטני ציינה כי בפעילות כאמור של המחלקה  בפרובינציה מרוחקת זו, באו לידי ביטוי באופן מובהק שני העקרונות, עליהן מושתתת כל פעילות המחלקה לעידוד העלייה, והם הבאת מידע מעמיק ומעניין על מדינת ישראל לכל יהודי אשר ובאשר הוא לשם עידוד העלייה וגם הבאת האמת על מדינת היהודים לציבורים כלליים בארצות מגוריהם של יהודים כאמור. 

8 אפר 2019
1 דקות קריאה
178
חֲדָשׁוֹת

קרא עוד

תכלה שנה וברכותיה

תכלה שנה וברכותיה

בצרפת החל חופש הגדול ל-1,710 התלמידים של 114 כיתות האולפן, אשר מפעילה במדינה זו המלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית.
תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 מרץ

תולדות הציונות ומדינת ישראל: 8–15 מרץ

Photo: Israel's radio broadcasts (between 1948 and 1952) / Wikimedia 8 מרץ 1969 – מצרים פותחת ב"מלחמת התשה" בסיני, שנמשכת כשנה וחצי, עד אוגוסט 1970.
כולכם אמיצים ונועזים, כולנו גאים בכם

כולכם אמיצים ונועזים, כולנו גאים בכם

Photo: Ivan Kruk / shutterstock.com אנו ממשיכים לפרסם מכתבים שכותבים תלמידי האולפנים של המחלקה ברחבות תבל לחיילינו הלוחמים בחזיתות של מלחמת חרבות ברזל.